Standardní vybavení domů

Uvedená standartní vybavení našich domů jsou aplikována vždy v rozsahu zakresleném v půdorysech dle konkrétního typu domu. Toto vybavení domu lze samozřejmě na přání zákazníka, a po vzájemném odsouhlasení vyčíslených příplatků a odpočtů, měnit.  Zrovna tak lze na přání měnit dispozici domu – velikost, počty a účel místností.

POROVNEJTE NÁŠ STANDARD S KONKURENCÍ !!!

Projektová dokumentace - pro stavební řízení v rozsahu potřebném pro ohlášení či stavební povolení provádíme ve standardních cenách.

Inženýring - provedení stavebního řízení a pomoc při kolaudaci domu na příslušném stavebním úřadě na základě plné moci od zákazníka provádíme ve standardních cenách.

Průzkumy - radonový průzkum, hydrogeologický průzkum (je-li třeba) a průzkumy vyplynulé z povahy stavební parcely a projekčních prací jsou součástí ceny projektové dokumentace.

Přípojky energií - přípojky energií (voda, plyn, elektřina, kanalizační odpad, sloupky pro měřiče energií, vodoměrná soustava) nejsou součástí ceny domu, zrovna jako budování šachet, žump, nádrží, čističek a vsakovacích galerií vyplyne-li to z povahy lokality. Pokud nás požádáte, naceníme a provedeme je jako součást dodávky domu.

Základy a základová deska - provedení vyplývá z projektové dokumentace a je prováděno klasickou stavební technologií (beton prostý, železobeton, bednící prefabrikované tvárnice, KARI sítě).

Hrubá stavba - provedení je dáno charakterem stavby a vyplývá z projektové dokumentace. Základem je konstrukce z cihelného zdiva HELUZ nebo POROTHERM, doplněná tepelnými izolacemi. Některé doplňkové konstrukce mohou být řešeny jako dřevostavba (např. zimní zahrada u domu DAF nebo GERY). Stropy u patrových domů jsou řešeny z I-OSB nosníků. Pokud požadujete jinou konstrukci domu ( např. bez zateplovacího systému ), provedeme Vám návrh individuelně.

Nosná konstrukce zastřešení (krov) - provedení je dáno charakterem stavby a vyplývá z projektové dokumentace. Krov je buď dřevěný klasický nebo dřevěný vazníkový. Výstup z nejvyššího podlaží do půdního prostoru je půdním vlezem (součást SDK konstrukcí). U plochých střech je nosnou konstrukcí stropu I-OSB nosník.

Střešní krytina - pro většinu střech je použita betonová střešní krytina KM BETA, BESK nebo BRAMAC. Střechy pultové a ploché o malém sklonu jsou řešeny opískovanými natavitelnými pásy ELASTEK nebo folií ALKORPLAN.

Okapy, svody - okapové žlaby, svody a plechování střechy jsou z lakovaného pozink. plechu v přiblížné barvě střechy nebo z titanzinkového plechu v naturálním provedení.

Okna a balkónové dveře - okna a balkonové dveře jsou plastová, šestikomorová, barvy bílé (pokud není u konkrétního domu jiné barevné provedení) o hodnotě tepelného prostupu min. 1,0 W/m2K, izolační trojsklo čiré bez mřížek, sklápěcí a většinou také zároveň otevíravá.

Vchodové dveře - dveře jsou bílé plastové (pokud není u konkrétního domu jiné barevné provedení), s plastovou výplní s tepelně izolační vložkou a případně prosklením.

Okenní parapety (venkovní) - venkovní parapety oken a dveří jsou v klempířském provedení.

Okenní parapety (vnitřní) - vnitřní parapetní desky jsou z bílého plastu (pokud není u konkrétního domu jiné barevné provedení).

Garážová vrata - vyklápěcí pod strop garáže, v plechovém provedení, nezateplená (s možností dodatečného zateplení), uzamykatelná, v barvě dle vyobrazení na vizualizaci domu (bílá nebo hnědá). Výrobce Hormann (SRN). U luxusních domů jsou vrata sekční.

Vnitřní schody (u patrových domů) - jsou prováděny ze systému OSB - CZECHPANEL, zábradlí –  dřevo nebo kov.

Fasáda - jednobarevná nebo vícebarevná (dle typu a provedení domu),  buď tažená, akrylátová se zateplením fasádním polystyrenem tl.120 mm (ve standardním provedení).

Vnitřní malby a nátěry - PRIMALEX bílý, vodou ředitelné ekologické lazury a laky.

Obklady a dlažby - jsou součástí dodávky domu. Pokud si zákazník přeje obklady a dlažby dle svého výběru, je mu započítána cena  250,- Kč/m2. Na vyžádání může být proveden návrh  3D vizualizace koupelny.

Plovoucí podlahy laminátové - jsou součástí dodávky domu. Pokud si zákazník přeje svůj výběr, je mu započítaná cena 250,- Kč/m2.

Vnitřní interiérové dveře - s obložkovou zárubní, povrch fólie,v obytných místnostech částečně prosklené neprůhledným sklem, ostatní plné. Vždy klika-klika, zámek mezipokojový. Pokud si zákazník přeje svůj výběr, je mu započítána cena 3.750,- Kč/ kplt - dveřní křídlo, zárubeň, kování.

Elektroinstalace - rozvody jsou provedeny  z Cu kabeláže, domovní rozvaděč typizovaný, vypínače a zásuvky standartní v bílé barvě. Vývody na světla ukončeny objímkou a žárovkou, v ceně je také 5-10ks bodového osvětlení dle typu domu. V ceně je  1x rozvod 380 V do garáže, instalace půdy (1xzásuvka a světlo), vývody pro venkovní osvětlení a 2x venkovní vodotěsná zásuvka. Poplatek „za hodnoty jističe“ dodavateli energie je věcí stavebníka.

Základní elektro vybavení - místnosti domu vybaveny zásuvkami a vypínači, televizními zásuvkami, vývody na světlo.Kuchyň - 1 přípojka na el. sporák.  Požární hlásič je umístěn na únikové cestě z domu – strop za vstupními dveřmi. Koupelna – vývod na světlo zrcadla. Technická místnost -  vývod na pračku a pro kotel. Zvonek a domácí telefon je dodáván ve standartním provedení.

Vytápění - podlahové, elektrické, regulace každé místnosti termostatem. Na přání možné teplovodní s kondenzačním kotlem, pokud je plyn. Otopná plocha koupelen je řešena trubkovým topným žebříkem.

Regulace topného výkonu - řízena pomocí digitálního programovatelného prostorového termostatu s časovým režimem v každé místnosti.

Kanalizace splašková - vnitřní rozvody jsou z novodurového potrubí. Součástí dodávky domu není kanalizační přípojka se šachtami (může být řešena individuálně).

Kanalizace dešťová -  součástí domu jsou dešťové žlaby a svody vč. gaigrů. Další rozvod a zaústění do  do kanalizačního řádu nebo nutnost zřídit vsakovací galerii či nádrž na dešťové vody  není součástí dodávky domu musí být řešeno individuelně. 

Vodoinstalace - veškeré vnitřní rozvody teplé a studené vody jsou plastové s izolací a jsou vedeny k jednotlivým  zařizovacím předmětům v podlaze či příčkách. Součástí dodávky není vodovodní přípojka. Vodoměrnou měřící soustavu si zařizuje stavebník.

Zařizovací předměty - umývadla 500-550mm bílé, hranaté, výrobce KOLO nebo pod., cena do 1.500,-Kč/ks, sifon chromový, umývátko 400 mm bílé, sifon chromový, WC závěsné, bílé, oblé, vč. plast. prkénka a tlačítka do 2.500,- Kč/ks, vana akrylátová bila většinou rozměr 1700x700cm + nohy, sifon, mechanika, revizní vstup, v hodnotě do 4.500,- Kč/ks, vanova nástěnná baterie páková s vícepolohovou, masážní, chromovou sprchovou růžici a pevný držák sprchy v ceně do 2.000,- Kč/ks, umývadlová, stojánková, chromová baterie s výpustí klik-klak v chromu v ceně do  1.200,- Kč, otopný žebřík, 60 x 160 cm, bílý, svnitřní elektrickou topnou patronu s termostatem.

Uvedená standartní vybavení našich domů jsou aplikována vždy v rozsahu zakresleném v půdorysech dle konkrétního typu domu. Toto vybavení domu lze samozřejmě na přání zákazníka, a po vzájemném odsouhlasení vyčíslených příplatků či odpočtů, měnit. Zrovna tak lze na přání měnit dispozici domu – velikost, počty a účel místností atd.

Rádi Vám uděláme změny tak, aby Vám dům vyhovoval po všech směrech !!!

Neváhejte nás kontaktovat